Logowanie | Rejestracja
PL | EN

WISŁAKI

           Poszukujemy dialogu pomiędzy ekologią, modą, ochroną środowiska i dziarskimi zwierzakami znad Wisły.


Orzeł BielikBóbrDzięciołRudzikWydra ZimorodekKormoranPodróżniczekWiewiórkaJeżKretFokaMewa ŚmieszkaMorświnDzik

Kliknij w dowolną ilustrację i poznaj nasze inspiracje :)


KRÓTKA HISTORIA

Jesteśmy pierwszą w Polsce marką modową, która swój początek ma w crowdfundingu. Posiadając status marki, która dopiero powstanie , w ideę WISŁAKów uwierzyło i zaufało ponad 40 redakcji portali i magazynów takich jak Newsweek, Art&Biznes, Glamour, Forbes.pl, e!Stilo, F5 i wiele innych. Projekt wsparło 145 prywatnych fundatorów. Z zebranych środków stworzyliśmy pierwszą kolekcję wisłakowych ubrań. Premiera kolekcji odbyła się 6 grudnia 2014r. Szczegółowo Partnerów akcji poznasz poniżej.

EKOLOGICZNY DESIGN

Ekologia w modzie to dla nas fundamentalny element myślenia o projektowaniu w ogóle. Chcemy budować świadomość konsumenta. Każdy etap od powstania projektu ubrania, poprzez wybór materiałów, farb do nadruków, opakowań, projektujemy i realizujemy z poszanowaniem środowiska. Ubrania wisłakowej kolekcji to ubrania wykonane z bawełny organicznej GOTS. Projektujemy i produkujemy w Polsce.

MODA

Tworzymy ubrania dla dzieci i dorosłych. Bohaterami naszej kolekcji są nadwiślańskie zwierzaki będące pod ochroną takie jak: ZIMORODEK, WYDRA, BÓBR, RUDZIK, DZIĘCIOŁ, PODRÓŻNICZEK, KORMORAN, BIELIK, KRET, WIEWIÓRKA I JEŻ. WISŁAKI to unisexowe bluzy, longsleevy, tshirty, dziecięce body, pajacyki , bluzy i spodenki. Ubrania zaprojektowane są przez Dominikę Naziębły – projektanta ubioru ekologicznego. Ilustracje zwierzaków to dzieło uznanych ilustratorek Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak.

Stylistyka marki jest oparta na monochromatycznych czerniach i bielach co kieruje uwagę na wartości „dodane” produktowi. Moda jest narzędziem do przekazywania wartości, nie jest jedynie potrzebą posiadania ubrania samą w sobie. Niezobowiązujące barwy to pole dla wyobraźni i odkrywania koloru wewnątrz siebie.

ZWIERZAKI

Chronimy nadwiślańskie zwierzaki – bohaterów naszych ubrań. 5zł ze sprzedaży każdego ubrania przekazujemy na wsparcie chronionych gatunków zwierząt Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Ptaków (OTOP) - otop.org.pl.

W lutym 2015r. dołączyliśmy do międzynarodowej kampanii Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer) tym samym zobowiązując się do niestosowania naturalnego futra w swoich projektach.

EDUKACJA

Promujemy myśl ekologiczną w modzie, chcemy pokazywać to czego nie widać na co dzień. Przybliżamy gatunki zwierzaków chronionych z obszarów Wisły warszawskiej. Doceniamy lokalność i wierzymy, że nasz projekt zmotywuje do obcowania z własną lokalnością i odkrywania najbliższego środowiska.

RADOCHA

Produkty marki WISŁAKI to świat z przymrużeniem oka, tworzymy je by dać odbiorcy niebanalne ubranie z poczuciem radości i zabawy w pakiecie. :)

AUTORZY

Dominika Naziębły, Łukasz Gosławski